T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kırklareli Müftülüğü

07.11.2019

UMRE İLE ÖDÜLLENDİRİLDİLER

Kırklareli Valisi Sayın Osman Bilgin Umre ödülünü kazanan işitme ve görme engelli yarışmacıları makamında kabul ederek tebrik etti. Diyanet İşleri Başkanlığınca 81 ilde yapılan engelliler arasındaki Kuranı Kerimi Okuma ve Dini Bilgiler yarışmasında görme engelli Taha Ender Toprak (13) ve İşitme Engelli Enes Savaş (23) il müftülüğünde yapılan yarışmayı kazanarak umre ödülünü kazandılar.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş ile beraberinde Şube Müdürü Abdullah Mangır, İl vaizi ve engelliler koordinatörü Nuh Yılmaz, bayan engelliler koordinatörü ve işaret dili bilen Kuran Kursu Öğreticisi Nihal Çetin, braille alfabesini bilen il müftülük memuru Hüseyin Özkan, işaret dili bilen imam-hatipler Mustafa Önalir, Mehmet Yavuz ve Lösev Kırklareli İl Temsilcisi Seher Erçek katıldı.

Vali Osman Bilgin, bu anlamlı yarışma için Diyanet İşleri Başkanlığı ile İl Müftülüğünü, yarışmaya katılan engelli kursiyerleri ve hocalarını kutladığını belirtti ve engellileri altın ile ödüllendirdi.

Kırklareli İl Müftüsü Hüseyin DEMİRTAŞ yaptığı açıklamada şunları söyledi: " Geçen yıl ilimizde engelliler konusunda il müftülüğümüz bir çalışma yaptı. Görme engelli ve işitme engelli kurslarımızı açtıktan sonra vatandaşlarımızın ilgisi ile karşılaştık. Değerli hocalarımız özverili çalışma yaptı. Bu yıl ilimizden üç kişilik kontenjan ayrıldı. Görme engelli kursiyerimiz Taha Ender Turan babası ile Enes Savaş ise kendisi umreye ödüllü yarışmayı kazanarak birlikte gitmeye hak kazandılar. Kendilerini tebrik ediyorum".