19.03.2024

FOTOĞRAF ÇEKME ve RESİM YAPMA YARIŞMALARI TAMAMLANDI

“Çanakkale Ruhu” Temalı Lise ve Üniversite Öğrencileri Arasında Yapılan Yarışmalarda Derece Elde Eden Öğrencilere Ödül Takdimi Yapıldı.
Diyanet İşleri Başkanlığımızın Türkiye geneli düzenlediği Çanakkale Ruhu temalı “Lise Öğrencileri Arası Resim Yarışması” ile “Üniversite Öğrencileri Arası Fotoğraf Çekme Yarışmaları” tamamlanarak dereceye girenlere Müftülüğümüz Gençlik Merkezinde “Ödül Takdimi” yapıldı
Lise Kategorisinde Birinciliği Kırklareli Güzel Sanatlar Lisesi’nden Gülben Vuran, İkinciliği Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nden Tuğba Paralı, üçüncülüğü ise Kocahıdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Aslı Korur aldı.
Üniversite Kategorisinde ise Birinciliği Rumeysa Nur Güleryüz, İkinciliği Esra Arslan, üçüncülüğü ise Rabia Arslan aldı.
Dereceye girenlere ödüllerini takdim eden İl Müftümüz Yusuf EVİŞ, “İstikal ve İstikbalimizin teminatı gençlerimizde Birinci Dünya Savaşı’nın seyrini değiştiren, var olmakla yok olmak arasında önemli bir dönüm noktası olan Çanakkale Deniz Zaferinin 109. Yılı vesilesiyle düzenlemiş olduğumuz yarışmalara ilgi göstererek el emeği eserleri ile yarışmaya katılan öğrencilerimize, destekçisi olan öğretmenlerine, okul yöneticilerine ve velilerine teşekkür ediyorum” diyerek derece elde edemese de katılım sağlayarak bu anlamlı yarışmada yer alan öğrencilerin de çok güzel eserler ortaya koymasına ayrıca sevindiğini belirtti. Dereceye giremeyen öğrencilere de mansiyon ödülü takdim edildi