18.03.2024

ŞİİR OKUMA YARIŞMASINDA DECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

"İstiklal Şairi AKİF” temalı Ortaokul Öğrencileri Arası Şiir Okuma Yarışmasında öğrenciler Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini ezbere okuyarak kıyasıya yarıştılar.

Toplamda 23 öğrencinin yarıştığı yarışmada dereceye girenlere İl Müftümüz Yusuf EVİŞ tarafından ödül takdim edildi. Ayrıca tüm katılımcılara Mansiyon Ödülü takdim edildi.

Yarışma sonunda açıklama yapan İl Müftümüz Yusuf Eviş: “Diyanet İşleri Başkanlığımızca 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü Etkinlikleri kapsamında tüm yurtta yarışmalar düzenlenmiştir. İl Müftülüğümüzce ilan edilen yarışmaya başvurarak Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un bir birinden kıymetli şiirlerini ezberleyen ve gönülden seslendiren öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Yarışmaya gösterdikleri ilgi alakaları bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu yarışma gençlerimizin şiire olan ilgisinin de bir göstergesidir. Bu konuda kendilerine öncülük eden öğretmenlerine, yarışma seçici kuruluna da teşekkürlerimiz sunuyorum” dedi.

Yarışma sonunda aşağıdaki dereceler oluşmuştur:

Birinci  : Erva Cemre S. (İstiklal Ortaokulu)

İkinci    : Ecrin R. (Mustafa Dalcalı Ortaokulu)

Üçüncü : Ecrin U. (İstiklal Ortaokulu)