12.03.2024

ENDERUN USULÜ İLE TERAVİH NAMAZINA BÜYÜK İLGİ

İstanbul Fatih Camii Baş İmam Hatibi Kurra Hafız Metin Çakar Hocanın imametinde İlimiz Merkez İstasyon Mahallesi Ulu Camiide kılınan Osmanlı’dan kalma bir gelenek olan Enderun usulü teravih namazına Kırklareli halkımız yoğun ilgi gösterdi. Şehrimizin dört bir yanından Ulu Camiye gelen vatandaş Camiyi doldurdu.

İftar sonrasında birbirinden değerli Hafızlarımız Nurullah Demir, Sezer Verim, Mustafa Sarıgül’ün Kur’an Kerim tilavetleriyle başlayan program İl Müftümüz Yusuf Eviş’in vaazı ile devam etti. Ramazan-ı Şerifin anlamı ve değerlendirilmesi hususlarını dile getiren İl Müftümüz EVİŞ, uzaklardan gelerek bu anlamlı programa katılım sağlayan Kurra Hafız Çakar Hoca başta olmak üzere tüm misafir Hocalar ile Ailece katılım sağlayarak Camiyi dolduran Kırklareli Halkına ve programın hazırlanmasında büyük emeği bulunan Ulu Cami Din Görevlileri Muhammed Mustafa Alper ile Mustafa Şenay’a teşekkür etti.

Ezan sonrası İl Müftü Yardımcısı Turgut Çavdar, müezzin Kayyımlar Necmettin Ötün ve Mustafa Şenay ile Hafız Hocalarımızın müezzinliği eşliğinde Fatih Camii Baş İmam Hatibi Kurra Hafız Metin Çakar Hocamız Enderun Usulü ile teravih namazını kıldırdı. Namaz sonrası Ümmeti Muhammed’in sıhhat ve selameti, ümmet coğrafyasının huzur ve vahdeti için dua yapan Kurra Hafız Çakar Hocamız Aşr-ı Şerif tilaveti ile de gönülleri coşturdu.