T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kırklareli Müftülüğü

29.06.2018

LÜLEBURGAZ 'DA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR !

Lüleburgaz Müftülüğü Yaz Kur'an Kursları açılış programı yeni açılan Kur'an Kursunda yapıldı.
Açılış Programına Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya ,İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş , Önder İmam-Hatipliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Görçin, Ensar Vakfı Lüleburgaz Şube Başkanı Eyüp Sabri Erdem ,Kuruma amirleri ile öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.
Sunuculuğunu Kadıali Camii imam-hatibi Ömer Altısnoy'un yaptığı program,Kurtuluş Camii Müezzin Kayyımı Mehmet Küçük'ün Kur'an tilaveti ile başladı.
Lüleburgaz Müftü Vekili İlçe Vaizi Döndü Demircii'nin açılış konuşmasının ardından Yaz Kur'an Kursuna katılan öğrencilerinin okudukları ilahiler ve şiirler beğeni ile dinlendi. 
Ardından İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş yaptığı konuşmada " Bugün iki sevinci birlikte yaşıyoruz. Bir taraftan Yaz Kur'an Kursu açılış programını yapıyoruz, diğer taraftan Lüleburagz Müftülüğü ile Önder İmam-Hatipliler Derneği arasında yapılan protokol ile hizmete tahsis edilen bu güzel binada Kur'an Kursu açıyoruz. İlimize ve bölgemize hayırlı olsun. Bu güzel hizmet için katkıda bulunan derneğimize ve yönetimine, hayırsever kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz. Lüleburgaz ilçemizde din hizmetlerini daha kaliteli hale getirmek için hep birlikte çalışacağız. Devlet-Millet kaynaşması ile daha güzel çalışmalar ortaya koyacağız. Bu güzel binada kadınlara , kızlarımıza ve çocuklarımıza yönelik güzel hizmetler yapılacaktır" dedi. 
Konuşmaların ardından açılış kurdelası kesilmeden önce İlçe Kaymakamı kısa bir konuşma yaptı ve il müftüsünün duası ile bina hizmete açıldı.
Bu güzel çalışma için Lüleburgaz Müftüsü Hüseyin Uysal beyi tebrik ediyoruz.